از برخی قراردادها، فقط دلال‌ها سود می‌برند

0

مرضیه دارابی  – خبرنگار: پرسپولیس از روز شنبه برای فصل جدید لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا استارت خواهد زد.

 این در حالی است که باشگاه در حال جذب بازیکنان مدنظر کادر فنی است و در این راه با توجه به جدایی حسین کنعانی‌زادگان تا امروز یک مدافع وسط جذب‌شده و البته پرواضح است که تکرار قهرمانی‌های قبلی و همچنان مدعی ماندن در سطح آسیا نیاز به تقویت تیم دارد.

هرچند این روزها اخبار زیادی در رابطه با مذاکرات باشگاه با بازیکنان در میان نیست، اما اسماعیل حلالی می‌گوید طی چند روز آینده چند بازیکن جدید به جمع پرسپولیسی‌ها اضافه خواهند شد چون باشگاه دارد بی‌سروصدا کارش را انجام می‌دهد. حلالی که بار دیگر به‌عنوان سرمربی تیم امید به آکادمی باشگاه پرسپولیس بازگشته، در روز تولدش پاسخگوی سوالات خبرنگار روزنامه پرسپولیس است. این گفت‌وگو را در زیر می‌خوانید:

-تولد چندسالگی‌تان را جشن گرفتید؟

۴۹ سالگی.

-مبارک باشد. دوباره هم که به پرسپولیس برگشتید.

۴۰ روزی می‌شود که این اتفاق افتاده، حدودا ۲ ماه پیش سمیعی لطف کرد و نشستی در این خصوص در باشگاه برگزار کردیم و در مورد شرایط همکاری صحبت شد.

-در مقطع قبلی همکاری‌تان، باشگاه حمایت خوبی از تیم‌های پایه نداشت و یادم هست هر بار صحبت می‌کردیم از این بی‌توجهی گله می‌کردید.

واقعیت این است که معمولا اهمیت خاصی به تیم‌های پایه داده نمی‌شود، به همین دلیل در آن مقطع من تصمیم گرفتم این کار را دیگر انجام ندهم ولی طبق صحبت‌هایی که کردیم اتفاقاتی رخ‌داده و قرار به حمایت است. یک سری کارها با کمک باشگاه در حال انجام است. تغییراتی که به لحاظ فکری و نیروی انسانی صورت گرفته و ما امیدوارم تیم پرسپولیس سودش را ببرد. در این بخش ما هرچقدر پول خرج کنیم، هزینه نیست و جای دوری نمی‌رود، بلکه سرمایه‌گذاری است و در آینده نتیجه‌اش را می‌بینیم.

– چه ضمانتی وجود دارد که بازهم همان روزها تکرار نشود؟ و این حمایت مقطعی و کلامی نباشد؟

من خودم تصمیم دارم هر موقعی حمایت نبود و باشگاه نخواست در این بخش همکاری لازم را داشته باشد، روز آخرم باشد. تا الان که کار را وسعت دادیم، البته باشگاه هم در مقطع حساسی است، نقل و انتقالات را داریم و مشکلاتی که در خصوص کالدرون پیش آمده، باید این‌ها را در نظر گرفت ولی اگر احساس کنم چیزی که صحبت کردیم، انجام نمی‌شود، با تمام احترامی که برای باشگاه قائلم، همکاری‌ام را قطع می‌کنم و خودم کنار می‌کشم.

-در این خصوص هجمه زیادی هم از سوی برخی پیشکسوتان اتفاق افتاد و مخالف حضور بعضی افراد در آکادمی پرسپولیس هستند.

اگر یکی آمده که کارش را درست انجام دهد و قبلا هم کارش را خوب انجام داده همه باید راضی باشند. برخی اتفاقاتی را درگذشته رقم زدند که جای صحبت ندارد. طبیعی است وقتی آن‌ها روزی‌شان قطع شود، ناراحت می‌شوند با تمام احترامی که برای بزرگ‌ترها قائلم، باید بگویم که خیلی‌ چیزها گفتنی نیست اما اگر دهانم را بازکنم و خیلی اتفاقات را بگویم شرایط عوض می‌شود. اگر کسی حرفی دارد، بیاید رودررو صحبت کنیم و من هم جوابی که لازم هست را رودررو می‌گویم. در مورد بازتاب کاری که انجام می‌دهیم هم یکی، دو ماه صبر کنید.

-ابراهیمی اولین بازیکنی بود که به جمع سرخپوشان اضافه شد.

با توجه به جدایی کنعانی زادگان ما نیاز به مدافع وسط داشتیم. در پست‌های دیگر هم شنیدم که گل محمدی لیست خودش را به باشگاه داده و نمی‌خواهم زود صحبت کنم اما ۴-۳ نفر در این هفته جذب می‌شوند و صحبت‌های مقدماتی انجام‌شده است. پرسپولیس برحسب نیاز یارگیری می‌کند و کارشان را درست انجام می‌دهند. اگر این ساختار را حفظ کنیم حالا حالاها قهرمان هستیم.

-هرسال گفته می‌شد که دست‌هایی در کار خواهد بود که اجازه ندهد پرسپولیس قهرمان شود اما پرسپولیس ۵ سال متوالی قهرمان شد.

پرسپولیس بازهم می‌تواند قهرمان شود، البته یک عده قهرمان نشدن‌های خودشان را به چیزهای واهی ربط می‌دهند. ضعف‌های خودشان را با این بحث که وزارت ورزش خواسته پرسپولیس قهرمان شود، پنهان می‌کنند. آن‌ها تا وقتی نتوانند خودشان را قوی کنند و ساختار داشته باشند، اوضاع‌شان همین است. توان رقابت ندارند.

-حالا مساله مهم قهرمانی آسیاست.

واقعیت این است که برای رسیدن به قهرمانی آسیا دو سه مهره خیلی تأثیرگذار می‌خواهیم. فاصله پرسپولیس با قهرمانی آسیا، همین دو، سه بازیکن خیلی خوب و فراتر از سطح فوتبال ایران است که تجربه بازی در این سطح را داشته باشند. ما همیشه خوب پیش می‌رویم اما به آخرش که می رسیم یک جای کار می لنگد.

-صحبت‌ها در مورد ادامه کار با شهریار مغانلو ناامیدکننده بود و گفته شد به خاطر رقم رضایتنامه‌اش به سپاهان نزدیک شده.

دقیقا نمی‌دانم چه شد، اما رقم رضایتنامه‌اش کم نبود و پرسپولیس توان پرداختش را نداشت.

-چرا تیم‌های صنعتی این توان را دارند ولی پرسپولیس به‌عنوان قهرمان چند سال ایران نمی‌تواند؟

یکسری مسایل هست که عنوان کردنش درست نیست. برخی از این کارها همه برنامه‌ریزی‌شده هست. یکسری افراد بازیکنی که حتی به سطح تیم‌ملی نرسیده را می‌برند مثلا بلژیک یا پرتغال، آنجا قرارداد می‌بندند، قرارداد دست خودشان هست. بازیکن حتی یک بازی هم انجام نمی‌دهد، بعد هرسال او را به‌صورت قرضی به این تیم و آن تیم می‌دهد و درآمدزایی می‌کند. این وسط چه دست‌هایی در کار هست و مدیر برنامه‌ها چه کار می‌کنند، موضوعی است که نیاز به بررسی دارد. چطور بازیکنی که سابقه حتی یک بازی ملی ندارد، این‌طور قرارداد می‌بندد. بعد فوتبالش هم نابود می‌شود. محمد نادری هم همین شرایط را داشت، هنوز کسی او را نمی‌شناخت که قرارداد خارجی بست و بعد تیم‌های ایرانی برای به خدمت گرفتنش باید پول رضایتنامه را می‌دادند. من خبر دارم یک مسایلی این وسط هست.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --