ابهامات مذاکره با علیپور و مرادمند

0

تب نقل و انتقالات تا پایان امروز برای پرسپولیس فروکش خواهد کرد. هر بازیکنی که بخواهد شانس پوشیدن پیراهن پرسپولیس در لیگ قهرمانان را داشته باشد باید همین امروز دست‌به‌کار شود.

به گزارش پرسپولیس نیوز، پرسپولیس هم اگر بخواهد هر بازیکنی را با خود به لیگ قهرمانان ببرد باید تا قبل از پایان امروز سه‌شنبه، ثبت‌نام وی برای مسابقات را انجام بدهد.

آیین‌نامه مسابقات، یک هفته مانده به اولین مسابقه تیم‌ها را آخرین فرصت برای ارسال مدارک بازیکنان، توسط باشگاه‌ها اعلام کرده است. به‌این‌ترتیب اگر بعد از نگارش این مطلب در شب گذشته بازیکن جدیدی جذب نشده باشد امروز حداقل یک و حداکثر ۳ بازیکن جدیدی خواهیم داشت. این در حالی است که با توجه به سهمیه‌ها، ۲ بازیکن لیگ برتری دیگر را می‌توانیم جذب کنیم.
پرسپولیس به‌طور مشخص با جدایی علیپور و ترابی در فاز هجومی تیم باید یک یا دو نفر را در این بخش جذب کند. این در حالی است که صحبت از پست‌های دیگری در میان بود.
*فلسفه جذب مرادمند
با توجه به شرایطی که گفته شد. جذب بازیکن برای دفاع میانی دورترین احتمالی بود که می‌شد برای این مقطع زمانی، به آن فکر کرد. پستی که در آن سید جلال حسینی، کنعانی زادگان و خلیل‌زاده را به‌عنوان نفرات اصلی در اختیارداریم.
هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست مرادمند به خواست چه کسی به باشگاه پرسپولیس رفت. به‌هرحال جذب بازیکنی در این سطح، این سوال را ایجاد کند که او به‌جای کدام‌یک از آن ۳ نفری که گفته شد مدنظر بوده است. اصلاً مدنظر بود. اصلاً یکشنبه‌شب، مذاکره‌ای انجام شد؟ آیا این یک پیام برای مدافعان حال حاضر تیم بود یا یک پیام برای استقلال از سوی بازیکن و مدیر برنامه‌اش برای استقلال؟ یکی از تحلیل‌هایی که ارائه می‌شود این است که این اقدام صورت گرفت تا این بازیکن بتواند شرایط خود را به استقلال تحمیل کند ولی برای این هم یک حداقل هماهنگی‌هایی لازم است. البته این یک احتمال است.
مساله این است که اگر بپذیریم پرسپولیس به جذب مدافع میانی فکر می‌کند، آنگاه احتمالات و اما و اگرهای دیگری مطرح می‌شود. همچنین به نظر نمی‌رسد بازیکنی مثل مرادمند با نفراتی که حضور دارند جرأت حضور پیدا کند، اما در کنار همه این‌ها نمی‌شود از این واقعیت گذشت که به‌هرحال بعضی بنا را بر این گذاشتند که مرادمند در مذاکره با پرسپولیس و استقلال به سمت استقلال رفت. به‌هرحال آب، گودی را پیدا می‌کند و البته موضع هواداران هم ضد این بازیکن بود. آن‌ها با یادآوری ماجرای کاوه رضایی اصلاً به این مساله روی خوش‌نشان ندادند.
*لزوم ابهام‌زدایی در ماجرای علیپور
از دیگر موضوعات داغ روز گذشته بازار نقل و انتقالات همچنان بحث جدایی علی علیپور بود. کم‌کم دراین‌باره حرف‌های تازه‌ای شنیده می‌شود که اگر صحت داشته باشد باید به‌طورجدی به آن‌ها پرداخت.
همچنان این سوال را مطرح می‌کنیم که علیپور با چه رقمی می‌ماند که باشگاه قبول نکرد؟ نکته اینجاست که مهدی رسول‌پناه با فشاری که تحمل می‌کرد و اصراری که هواداران داشتند کسی نبود که بخواهد برابر پیشنهاد مالی این بازیکن مقاومت کند. اگر پیشنهاد او ۱۰ میلیارد و ۸ میلیارد بود که هیچ ولی اگر آخرین صحبت آن‌ها بر سر ارقام پایین‌تر از این بود که بهتر است همه‌چیز شفاف شود. البته در فضای مجازی این واقعیت حاکم است که هواداران بیشتر تمایل دارند قضاوت کنند تا این‌که دنبال دانستن حقایق باشند.
در حال حاضر آخرین شنیده‌ها این است که این بازیکن با پیشنهادی کمتر از ۴ میلیارد تومان به‌عنوان بخش اصلی قرارداد روبرو بوده است. البته درباره آفرها اطلاعات دقیقی ارائه نمی‌شود. این رقم شاید در شرایط عادی جای بحث نداشت ولی در وضعیت فعلی با توجه به ارقامی که برای بازیکنان جدید عنوان می‌شود، شرایط فرق می‌کند. دراین‌باره حتی شنیده می‌شود که یکشنبه‌شب اتفاقات جدیدی در شرف وقوع بود ولی گویا به باشگاه اعلام شد که دیر شده است و علیپور قرار و مداری با باشگاه پرتغالی امضاء کرده است که دیگر نمی‌تواند از آن برگردد.
*ادعاهای متفاوت رسول‌پناه و یحیی
ماجرای یحیی گل‌محمدی هم جدای از بحث نقل و انتقالات نیست. کامل نشدن تیم برای تمرینات در آستانه مسابقات و مشکلات مالی برای بازیکنان قدیم و جدید که تمرکز آن‌ها را بر هم می‌زند از اصلی‌ترین مسایل مطرح‌شده از جانب وی بود. بازتاب‌های مختلفی هم داشت که موضوع این مطلب نیست. به‌طورکلی شرایط پرسپولیس، یک هفته مانده به شروع بازی‌های لیگ قهرمانان، یک شرایط متعادل و آرام نیست. سرمربی پرسپولیس، روز گذشته به باشگاه رفت. هنگام ورود، ناراحتی او در رفتار و گفتارش هویدا بود. از عقب‌نشینی در مواضع خبری نبود و عنوان کرد که بهتر است از مدیریت باشگاه سوال شود که شرایط چگونه است؟ همین اتفاق هم افتاد و البته رسول‌پناه ۱۸۰ درجه برخلاف آنچه یحیی عنوان کرد را گفت. این‌که نگران نباشید و مشکلی وجود ندارد. همان موضعی که قبل از این هم در واکنش به اعتراض یحیی در فضای مجازی و در جریان حضور در تلویزیون انجام داده بود. رسول‌پناه دیروز به محل تمرین رفت تا اوضاع را کمی آرام کند و به بازیکنان هم اطمینان خاطر بدهد. حالا باید دید این بار آرامش چند روز ادامه پیدا می‌کند. آیا با وجود مشکلات مالی عدیده می‌توان به آرامش بلندمدت امیدوار بود؟
*شجاعی آری، مغانلو فعلاً نه
و اما حداکثر تا امروز قرار است علی شجاعی از نساجی قائمشهر به پرسپولیس اضافه شود. گویا این دومین خیز او برای حضور در پرسپولیس است. البته با حدود ده برابر قیمتی که چند سال قبل صحبتش بود. دیروز در جریان مذاکرات جدید، صفحه ویکی پدیا مربوط به او اصلاح‌شده و یکسری قابلیت‌های جدید اضافه‌شده بود. پرسپولیس اگر امروز مهاجم جذب نکند. احتمالاً قابلیت بازی در خط حمله هم به ویژگی‌های او اضافه می‌شود. البته به‌طورکلی او بازیکن خوبی است و مساله اصلی در حال حاضر اولویت‌هاست.
پرسپولیس مغانلو را هم می‌خواهد ولی مشکل این است که بند فسخ اختیاری او مربوط به باشگاه‌های خارجی است و برای تیم‌های داخلی باید توافق با پیکان و اخذ رضایت‌نامه از او صورت بگیرد.

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --