آغاز تب داغ فوتبال در ایتالیا، از امشب

0

 

پس از آنکه در هفته‌های گذشته، به ترتیب بوندسلیگا، لالیگا و لیگ برتر انگلیس از سر گرفته شدند، امشب از ساعت ۲۲:۰۰ به وقت ایران و همزمان با سوت آغاز دیدار تورینو مقابل پارما، سری‌آ ایتالیا نیز از سر گرفته خواهد شد و به این ترتیب، به جز لوشامپیونه فرانسه که با نیمه تمام گذاشتن لیگ و اعلام پاری سن ژرمن به عنوان قهرمان فصل جاری تکلیفش مشخص شده بود، لیگ‌های معتبر اروپایی به روال سابق، مسابقات را برگزار خواهند کرد.

امیر عباس زمانیان – خبرنگار : در سری‌آ ایتالیا، رقابت تنگاتنگ یوونتوس و لاتزیو، جذابیت را به کالچو بازگردانده و مژده از جذابیت استثنایی ادامه مسابقات برای هواداران فوتبال می‌دهد. به جز دیدار امشب پارما مقابل تورینو و هلاس ورونا مقابل کالیاری، سایر دیدارهای معوقه از هفته ۲۵ که به سبب شیوع گسترده کووید-۱۹ در مناطق شمالی ایتالیا به تعویق افتاده بودند، فرداشب برگزار خواهند شد که دیدار آتالانتا مقابل ساسولو از ساعت ۲۲:۰۰ و دیدار اینتر میلان مقابل سمپدوریا، از ساعت ۰۰:۱۵ به وقت استاندارد ایران برنامه ریزی شده است.

در جدول رده بندی مسابقات، جنگ اصلی بر سر فتح اسکودتو ۲۰۲۰ میان یوونتوس و لاتزیو است که به ترتیب با ۶۳ و ۶۲ امتیاز، سایه به سایه یکدیگر در صدر جدول به پیش می‌روند و یک لغزش کوچک از جانب رقیب کافی است تا تیم دیگر، گوی سبقت را برباید و فاتح هشتاد و هشتمین دوره برگزاری سطح اول مسابقات فوتبال در ایتالیا لقب بگیرد.

تا ۲ هفته پیش از تعلیق مسابقات به سبب شیوع بیماری کووید-۱۹، اینتر میلان هم جزء مدعیان کسب عنوان قهرمانی به حساب می‌آمد اما ۲ هفته پیاپی از دست دادن امتیاز، شاگردان آنتونیو کونته را از جمع مدعیان خارج کرد تا امید اصلیشان در این فصل، به کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ از طریق حضور در جمع ۴ تیم برتر سری‌آ یا کسب قهرمانی در لیگ اروپا باشد.

روی کاغذ، حتی برشا که مدعی اصلی سقوط به دسته پائین تر به حساب می‌آید، شانس ایستادن در رده چهارم و کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را دارد که نشان از نزدیک بودن رقابت‌ها در این فصل از سری آ دارد؛ اما اگر منطقی نگاه کنیم، جنگ اصلی بر سر کسب سهمیه، میان تیم‌های آتالانتا، اینتر میلان، رم، ناپولی و آث میلان خواهد بود.

هفته بیست و هفتم سری‌آ ایتالیا نیز از دوشنبه آغاز خواهد شد که برنامه آن به شرح زیر است:

دوشنبه (۲ تیر)

فیورنتینا – برشا ۲۲:۰۰

لچه – آث میلان ۲۲:۰۰

بولونیا – یوونتوس ۰۰:۱۵

سه شنبه (۳ تیر)

هلاس ورونا – ناپولی ۲۲:۰۰

اسپال – کالیاری ۲۲:۰۰

جنوا – پارما ۰۰:۱۵

تورینو – اودینزه ۰۰:۱۵

چهارشنبه (۴ تیر)

اینتر میلان – ساسولو ۲۲:۰۰

آتالانتا – لاتزیو ۰۰:۱۵

رم – سمپدوریا ۰۰:۱۵

 

انتهای پیام/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --