آرامش استقلال را باور نکنید، اینجا همه‌چیز موقت است

0

پرسپولیس در اراک باز هم باخت؛ در هفته سوم لیگ‌برتر. ۳ بازی گذشته از شکست سنگین ۳ بر صفر مقابل الهلال. در روزی که یحیی گل‌محمدی هم حتی تیمش را شایسته تساوی ندانسته، پرسپولیس باخت درحالیکه مدیرعامل ندارد و چندین بازیکن و مهره کلیدی اش را از دست داده و نتوانسته برخلاف همتای تهرانی‌اش که هر ۲ هم یک متولی دارند، بازیکن خارجی بگیرد.
گفته‌اند تا پایان هفته مدیرعامل پرسپولیس هم مشخص خواهد شد، اما اوضاع اصلا خوب به‌نظر نمی‌‌رسد و سرمربی سرخپوشان هم تلویحا به این موضوع اشاره کرده و گفته است شاید حتی او هم بخشی از پروژه نابودی پرسپولیس باشد!
البته محمد پنجعلی، مدیرسابق تیم‌‌‌‌‌های پایه پرسپولیس و بازیکن و کاپیتان سابق این تیم و تیم‌ملی فوتبال خلاف این نظر را دارد و می‌گوید گل‌محمدی از ناراحتی باخت این صحبت را مطرح کرده است.
پنجعلی معتقد است که با یک باخت، تیم از مسیر قهرمانی خارج نمی‌‌شود. وی همچنان به قهرمانی ششم سرخپوشان اعتقاد دارد. گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با محمد پنجعلی را در زیر می‌خوانید:

سال گذشته هم در اراک به آلومینیوم باختیم. این بار هم در هفته سوم؛ این شکست ناامیدکننده نبود؟
مگر می‌شود یک تیم نبازد؟ معمولا قهرمانِ بدون باخت کم داریم، همه جای دنیا همین است. لیگ تازه شروع شده و اتفاقی نیفتاده.
ولی یحیی گل‌محمدی هم بعد از باخت از مشکلات اساسی تیم صحبت کرده!
باشد، بنده خدا ناراحت است، کلا بازی‌‌‌‌ها تازه شروع شده و این فراز و نشیب‌‌‌‌ها طبیعی است و فقط با حمایت همه چیز درست می‌شود.
یحیی گفته شاید من هم یکی از مهره‌‌‌‌‌های پروژه نابودی پرسپولیس باشم و معتقد است می‌خواهند در کار پرسپولیس خلل ایجاد کنند.
یحیی ناراحت بوده خب؛ البته که مسائل و مشکلاتی هم است و ما همه می‌دانیم بچه‌‌‌‌ها دارند تحمل می‌کنند. تیم مدیرعامل ندارد و بلاتکلیف هستند، اینها روی کار تاثیرگذار است.
اشتباه بزرگ و اساسی که سال‌ها صورت گرفته، این است که متولی ۲ تیم رقیب، یک نهاد است: وزارت ورزش!
وزارت ورزش نمی‌‌تواند تیمداری بکند، این اشتباه است. هیچ جای دنیا چنین چیزی نداریم. به خاطر همین تعلیق می‌شویم و دائم در معرض محرومیت هستیم. فوتبال ما آماتور است، خودمان را جای فوتبال حرفه‌ای جا زدیم، هیچ چیزمان حرفه‌ای نیست.
مجوز حرفه‌ای بودن را همیشه دقیقه ۹۰ و با سلام و صلوات می‌گیریم!
به هرحال این مشکلات باید حل شود. تا الان هم همیشه این صحبت بوده که تیم را می‌دهند دست بخش خصوصی. این شکلی نمی‌‌شود کار کرد، باید همه چیز به معنی واقعی دست مردم باشد.
اصلا انگار باید همیشه یکی از ۲ تیم پرسپولیس و استقلال در آرامش باشد؛ برای تیم دیگر به هر شکلی که شده بحران درست می‌کنند. الان استقلالِ سرشار از بحران، یک دفعه تمام مشکلاتش حل می‌شود و مدیرعامل جدید می‌آید و تیمش تقویت می‌شود، اما پرسپولیسِ آرام و بی‌حاشیه، مدیرعاملش تغییر می‌کند، سرپرستی می‌آید که نمی‌‌تواند خوب کارها را پیش ببرد، اجازه جذب خارجی ندارد!
در فوتبال ما همه اینها موقت است. آرامش استقلال را اصلا باور نکنید، تیم باید ثبات داشته باشد که استقلال ندارد. سال‌هاست همین وضعیت هست. دائم مدیرعامل عوض کردند، مدیران در این ۲ باشگاه ثبات ندارند، به همین دلیل نمی‌‌داند چطور برنامه‌ریزی کند، باید بودجه‌اش تعیین شود، فوتبال خیلی هزینه دارد. فوتبال ما همیشه همین بوده، آنها چسبیدند به منابع ملی و آن را خرج فوتبال می‌کنند. کسی اجازه ندارد از بیت‌المال خرج فوتبال یا هر چیز دیگری کند، فوتبال باید خودش درآمدزایی کند، اینهمه هم پتانسیل دارد خصوصا این ۲ تیم، اما سال‌هاست دولت هزینه ۲ تیم را می‌دهد.
اینکه می‌گوید آرامش استقلال موقتی است، پس به قهرمانی پرسپولیس همچنان امید دارید؟
اصلا اینجوری فکر نکنید، دور رفت ممکن است با قهرمانی یک تیم تمام شود و این چیز عجیبی نیست، لیگ دور برگشت دارد. نمونه‌‌‌‌‌های اینطوری زیاد است، تیمی قهرمان دور رفت شده و دور برگشت به شدت در جدول سقوط کرده، چند بازی دلیل نمی‌‌شود قهرمان را از حالا مشخص کنیم. این چیزها در فوتبال ما ثبات ندارد. من معتقدم پرسپولیس پتامسیل خوبی دارد، هنوز هم اتفاقی نیفتاده و اگر یک تیم بدون باخت، قهرمان شود، شاهکار است. من در کمتر لیگی دیدم که قهرمان بدون باخت باشد. ضمن اینکه همین پرسپولیس چند سال پیش ته‌جدول بود که بعد قهرمان شد.
اما تاثیر جدایی‌‌‌‌ها در تیم خیلی محسوس بوده خصوصا در خط هافبک و دفاع.
همین بچه‌‌‌‌ها که جای آنها آمدند، جبران می‌کنند، فقط باید جا بیافتند. بازی کردن در پرسولیس سخت است، داستان اینجا با بقیه تیم‌ها فرق می‌کند، انتظار زیاد است، فشار روی بازیکن زیاد می‌شود و بازیکن برای آنکه جا بیافتد، باید فشار زیادی را تحمل کند.
بازی بعدی پرسپولیس با گل‌گهر مدعی لیگ امسال است.
من فکر می‌کنم بچه‌‌‌‌ها جبران می‌کنند؛ شک نکنید برمی گردیم به صدر. تیم خوب است بچه‌‌‌‌ها نیاز به زمان دارند. اینجا با همه تیم‌‌‌‌ها فرق می‌کند، پرسپولیس ۴۰ میلیون طرفدار دارد. تیم امید به خدا قهرمان خواهد شد.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

-- بارگیری کد امنیتی --